İran’da bir milletvekili coronavirüsünden hayatını kaybetti

29/02/2020 - 11:40 Kategori Haberler

BasNews - İran’da coronavirüs salgını nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı her geçen gün artıyor. İran'ın kuzeyindeki Astane Eşrefiye Milletvekili Dr. Ramazani'nin salgın nedeniyle yaşamını yitirdiği bildirildi.

İran Sağlık Bakanlığı Halkla İlişkiler Sorumlusu Kiyanuş Cihanpur, dün basına yaptığı açıklamada, ülke genelinde coronavirüs salgını sebebiyle ölenlerin sayısının 34'e, vaka sayısının ise 388'e yükseldiğini söyledi.

Vaka sayısında en fazla artışın Tahran ve Gilan eyaletlerinde görüldüğünü aktaran Cihanpur, virüse yakalananların ortalama 50, hayatını kaybedenlerin de yaş ortalaması 60 olduğunu kaydetti.

İran Meclisi Başkanlık Heyeti Üyesi Muhammed Ali Vekili, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, 2 milletvekilinin coronavirüse yakalanmasının ardından meclisteki 30 vekile virüs testi yapıldığını belirtti.

Mehrnews’e göre İran'ın kuzeyindeki Astane Eşrefiye kentinde düzenlenen 11. dönem meclis seçimlerini kazanan Dr. Muhammed Ali Ramazani coronavirüs nedeniyle yaşamını yitirdi.

Muhammed Ali Ramazani

İran-Irak savaşının gazilerinden olan Ramazani, 13 bin 948 oyla Astane Eşrefiye milletvekili olarak seçilmişti.

Sağlık Bakan Yardımcısı İreç Herirçi, Tahran Milletvekili Mahmud Sadıki, Meclis Ulusal Güvenlik ve Dış Politika Komisyonu Başkanı Mücteba Zünnur ve son olarak Cumhurbaşkanı Kadın ve Aileden Sorumlu Yardımcısı Masume İbtikar'a coronavirüs teşhisi konulmuştu.