ENKS yabancı ülke temsilcileriyle bir araya gelecek

16/02/2020 - 22:59 Kategori Haberler

BasNews- Suriye Kürt Ulusal Konseyi (ENKS), yarın Erbil'de İngiltere Başkonsolosluğu’nda bazı devletlerin temsilcileriyle bir araya gelecek.

Konuyla ilgili K24’e konuşan ENKS Başkanlık Kurulu Üyesi Muhammed İsmail, Erbil’de bulunan bazı devletlerin başkonsolos ve temsilcilerinin, kendilerine ENKS ile görüşmek istediklerini bildirdiklerini söyledi.

İsmail, ENKS Başkanlık Konseyi üyelerinden oluşan bir heyetin yarın Suriye’de önemli role sahip bu ülkelerin konsolos ve temsilcileriyle Erbil'deki İngiltere Başkonsolosluğu’nda bir araya geleceğini ifade etti.

Suriye’nin içerisinde bulunduğu süreçte ENKS’nin Erbil’de bulunan bu ülkelerin temsilcileriyle görüşmesi önemli olduğuna dikkat çeken İsmail, şunları kaydetti:

“Bu süreçte Kürtleri desteklemek ve bölgeye yönelik tehditlerin uzaklaştırılması için bu devletlerle görüşmek önemlidir. Ayrıca yine Suriye'nin geleceğinde Kürtlerin yanında yer almaları da bizim için önemli.

ENKS olarak, Suriye’nin geleceğinde önemli role sahip bu ülkelerin temsilcilerinden Kürt sorunu ve Suriye Anayasa Komitesi için yardımlarına ihtiyacımızın olduğunu kendilerine ileteceğiz.”