Erdoğan: Suriye topraklarında gözü olanlar terk etsin orayı!

05/12/2019 - 11:11 Kategori Haberler

BasNews - Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan NATO Liderler Zirvesi için gittiği İngiltere’deki Türkiye vatandaşları ve Müslüman toplumuyla bir araya geldi.

Erdoğan, “Silah üzerinden, ölüm üzerinden, acı, kan, baskı ve tehdit üzerinden ülkemize kurulan tuzakların hepsi çöküyor. Türkiye'yi terörle, şantajla terbiye edeceklerini zannedenler, hedeflerine ulaşamamanın mahcubiyetini yaşıyor” ifadelerini kullandı.

“Bugün kendi milli güvenliği için hiç kimsenin icazetini aramadan operasyon düzenleyen, dış politikası bağımsız bir Türkiye var” diyen Erdoğan, sözlerine şunları ekledi:

Tabi bize herkes akıl veriyor. Suriye’de sizin ne işiniz var, diyor. Bizim onlara verdiğimiz bir cevabımız var. Sizin Suriye’de ne işiniz var? Suriye’ye sınırınız var mı? 10 bin km’den oraya geliyorsunuz. 3-5 bin km’den oraya geliyorsunuz. Ama bizim 900 km sınırımız var. Biz oradayız, orayı bu teröristlerden temizleyene kadar oradan çıkmayacağız. Bizim Suriye’nin toplarında gözümüz yok, ama gözü olanlar lütfen terk etsinler. dedi