Trump - Erdoğan görüşmesi sona erdi

13/11/2019 - 22:26 Kategori Haberler
Fotoğraf- Reuters Fotoğraf- Reuters

BasNews- ABD Başkanı Donald Trump ile Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Beyaz Saray’daki görüşmesi 1 saat 15 dakika sürdü.

Görüşme öncesi iki lider basının karşısına çıktı. 

Trump, "Türkiye çok iyi ürünler yapıyor, biz de iyi ürünler yapıyoruz. Türkiye ile (yıllık) ticaret hacmimizi geliştirmek istiyoruz. Şimdilik 20 milyar dolarda, bunu 100 milyar dolara çıkarmak istiyoruz. Bunu hızlı bir şekilde yapabiliriz. S-400'ler hakkında konuşacağız, F-35'lerden bahsedeceğiz" dedi.

Trump Erdoğan'la görüştü

 

"Kürtlerle Konuşuyoruz

"Kürtler ile konuşuyoruz, gayet memnun görünüyorlar" diyen Trump, Türkiye’nin şu anda IŞİD mensuplarınıyakından izleiğini ifade ederek, sözlerine şöyle devam etti:

“Yaklaşık bir ay önce oraya girdiklerindeki durum oldukça karışıktı. Sonunda IŞİD’in liderini bulduk. Şimdi yeni liderlerinin peşindeyiz. Şu an iyi bir performans sergilediğimizi düşünüyorum. Ben göreve geldiğimde çok farklı bir durum vardı, binlerce IŞİD’li vardı. Yakın zamanda Türkiye 100'den fazla IŞİD’liyi yakaladı. Türkiye'ye büyük saygı duyuyoruz."

Erdoğan ise, "Sayın Başkan, zaten biraz sonra geniş detaylı basın toplantısı yapacağız. Şimdilik başka bir ifade kullanmamıza gerek yok" dedi.