Uluslararası Koalisyon heyeti’nden Peşmerge Güçlerine ziyaret

12/11/2019 - 23:18 Kategori Haberler

BasNews-  Mahmur ilçesi yakınlarındaki Karaçox Dağı’nda bir araya gelen Peşmerge Güçleri ve Uluslararası Koalisyon yetkilileri, IŞİD’in gözle görülür bir hareketlilik içinde olduğunu belirtti.

Uluslararası Koalisyon heyeti, Mahmur ilçesi yakınlarındaki Karaçox Dağı’nda Peşmerge Güçleri’ni ziyaret etti.

IŞİD’le mücadelenin ele alındığı görüşmede, Peşmerge Güçleri ve Koalisyon arasındaki iş birliği ve koordinayonun önemine vurgu yapıldı.

K24’e konuşan Uluslararası Koalisyon Sözcüsü Albay Myles Caggins, “Koalisyon olarak, IŞİD’in bölgede belirgin bir şekilde yayıldığına dair bilgi sahibiyiz” dedi.

Albay Myles Caggins, “Uluslararası Koalisyon, bu bölge ve tartışmalı bölgelerin savunulmasında ortak bir mekanizmanın kurulması gerektiğine inanıyor. Bu konuda Erbil ve Bağdat’ın yakınlaşmasına yönelik çaba harcıyoruz” ifadelerini kullandı.

Gwêr-Mahmur Cephesi Komutanı Sirwan Barzani de IŞİD’in hareketliliğine dikkat çekerek, örgütün bir grup yabancı üyesinin bölgeye ulaştığını belirtti.

Sirwan Barzani, “IŞİD mensupları, örgütlenme aşamasını tamamladı. Örgütün bir grup yabancı üyesi bölgeye ulaştı” dedi.

Uluslararası Koalisyon güçleri, 10 Kasım’da Mahmur ilçesi yakınlarındaki Karaçox Dağı’nda IŞİD hedeflerine 14 hava saldırısı düzenledi.