Bokan'da 5 yaşındaki kız çocuğuna cinsel istismar

24/06/2019 - 18:56 Kategori Haberler

BasNews – Doğu Kürdistan'ın Bokan kentinde duyma engellilere öğretmenlik yapan ve ders verdiği engelli ailenin, 5 yaşındaki kız çocuğuna, cinsel istismarda bulundu.

Hengaw İnsan Hakları Örgütü'nün paylaştığı habere göre, 21.06.2019 tarihinde  Bokan kentinde  hastaneye kaldırılan 5 yaşında bir kız çocuğunun, yapılan tetkikleri sonucunda, kız çocuğunun cinsel istismara uğradığı  belirtildi.

Paylaşılan bilgilere göre, cinsel istismara uğrayan küçük kız çocuğunun anne ve babasının Bokan'ın yerlisi olmadıkları  ve her iki ebeveyninde duyma engelli olduğu ifade edildi. Duyma engellilere öğretmenlik yapan ve küçük kız çocuğuna cinsel istismarda bulunan öğretmene karşı anne ve babanın mahkeme yolu ile dava açtığı açıklandı.

Alınan bilgilere göre çocuğa karşı istismarda bulan sanığın  Babek M. oldığu aynı zamanda,  bu kişinin cinsel istismarda bulunduğu kız çocuğunun babasının arkadaşı olduğu belirtildi.

 Ailenin şikayeti üzerine, Bokan Polisi’nin aynı gün içerisinde bu kişiyi tutukladığı ve Bokan cezaevine gönderderdiği açıklandı.