Başkan Barzani Irak İslam Partisi heyetini kabul etti

19/06/2019 - 20:49 Kategori Haberler

BasNews- Başkan Mesud Barzani, Irak İslam Partisi Genel Sekreteri İyad Samarrai ve beraberindeki parti heyeti ile bir araya geldi.

Başkan Mesud Barzani’nin resmi sitesinde yer alan habere göre, Başkan Barzani, Irak İslam Partisi Genel Sekreteri İyad Samarrai, genel sekreter yardımcıları Suheyb El-Ravi, Reşid Azavi ve politbüro üyesi Nasır El-Ani’den oluşan heyetle görüştüğü bildirildi. 

Erbil’de gerçekleşen görüşmede, Kürdistan Demokrat Partisi (PDK) Politbüro Sekreteri Fazıl Mirani, PDK Politbüro Üyesi ve Irak eski Dışişleri Bakanı Hoşyar Zebari ve PDK Başkanlık Konseyi Üyesi Ali Hüseyin de hazır bulunduğu belirtildi. 

Bölgede yaşanan siyasi gelişmeler üzerinde duruldu

Irak ve bölgede yaşanan siyasi gelişmelerin konuşulduğu görüşmede, Ninova’da yaşanan sorunlar, Musul’un yeniden inşası ve Musul’da yaşayanların yaşadıkları sorunlar ele alındı.

Terör fikrinin tehlikeleri ve IŞİD’in yeniden harekete geçme durumunun masaya yatırıldığı görüşmede, tüm siyasi kesimlerin koordinasyon içerisinde olmasının gerekliliğine vurgu yapıldı.

PDK ile Irak İslam Partisi arasındaki ilişkilerin geliştirilmesinin ifade edildiği görüşmede, Irak Parlamentosu’nda da iki partinin koordinasyon içerisinde hareket etmesinin üzerinde duruldu.