Erdoğan: Patates, soğan üzerinden ters köşe yapmaya çalışıyorlar

12/02/2019 - 15:19 Kategori Haberler

BasNews- Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, sebzedeki fahiş fiyatlara değinerek, "Baktılar kur, faiz, algıyla olmuyor ülkemizi soğan, patlıcan, domates, biber üzerinden ters köşe yapmaya çalıştılar" dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kastamonu Kuzeykent Meydanı'da toplanan kalabalığa hitap etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasında öne çıkan başlık ise ekonomi oldu. Sebzedeki fahiş fiyatları değerlendiren Erdoğan, şöyle konuştu:

"Türkiye üzerindeki hesaplar dün neyse bugün de aynıdır. Ekonomi silahını üzerimizden hiç eksik etmediler. Bizim 17 yıllık iktidarımız bunlarla mücadele ile geçti. Kur, faiz algı operasyonlarıyla insanımızı bunalttılar. Onlar bizi sıkıştırdıkça daha çok kenetlendik. Ülke olarak hedeflerimize ulaşma kararlılığımızı perçinledik. Bugüne kadar hiçbir meselede Türkiye'yi istedikleri gibi eğip bükemediler. Baktılar, kur, faiz, algıyla olmuyor ülkemizi soğan, patlıcan, domates, biber üzerinden ülkemizi ters köşe yapmaya çalışıyorlar. Bu hamleyi boşa çıkardık mı? Şimdi artık çadırlar kuruldu. Şimdi temizlik ürünlerini de satmaya başlayacağız."

Cumhurbaşkanı Erdoğan, meydanda yaptığı konuşmada 31 Mart seçimleri için AK Parti'ye oy da istedi.