Yıldırım: Helikopterin düşürüldüğüne yönelik belirti yok

BasNews- Halk Savunma Birlikleri (YPG) tarafından Efrin'de düşürüldüğü öne sürülen Türk helikopteri ile ilgili Ankara’dan açıklama geldi. Başbakan Binali Yıldırım, helikopterin düşürüldüğüne yönelik herhangi bir delil olmadığını söyledi.

Başbakan Binali Yıldırım, Belarus'un başkenti Minsk'e hareketi öncesi Ankara'da açıklamalarda bulundu.

Başbakan Yıldırım, ATAK helikopteri ile ilgili, "Helikopterin düşürüldüğüne yönelik herhangi bir delil ve belirti yok. Bütün ihtimalleri göz ardı etmeden bir kaza kırım heyeti oluşturuldu. Silahlı kuvvetler bünyesinde çalışma devam ediyor. Henüz tamamlanmış değil" dedi.

Çipras ile görüşme

Başbakan Yıldırım, Yunanistan Başbakanı Aleksis Çipras'la yaptığı telefon görüşmesiyle ilgili detayları da paylaştı.

Gerginliklerden uzak kalınmasının iki ülke ilişkileri açısından daha hayırlı olacağını belirten Yıldırım,Son günlerde Kardak kayalıklarıyla başlayan bu gerilimde bazı ihlaller olmuş ve buna karşılık verilmiştir. Bundan sonrasının daha sakin, karşılıklı anlayış içerisinde ve sürekli iletişim hattının açık olmasıyla, siyasi ve diplomatik alanda çözülmesi yönünde bir mutabakata vardık.” ifadelerini kullandı.

Basın toplantısının ardından Başbakan Binali Yıldırım, Belarus'un başkenti Minsk'e hareket etti.

reklâm

 15 TEMMUZ ŞEHİTLERİMİZİ SAYGIYLA ANIYORUZ

Türk milleti, 15 Temmuz 2016 gecesi FETÖ terör örgütü tarafından tezgâhlanan hain darbe girişimini akim bıraktı. Bu saldırıya karşı mücadele eden 250 vatandaşımız şehit oldu, 2.000’den fazlası yaralandı.

Tek yürek tek bilek olarak büyük bir cesaretle hain darbecilerin karşısına dikilen Türk milleti, karanlık çevrelerin kirli emellerine ulaşamayacağını gösterdi. İhanete karşı milletimizin iradesi kazandı. Yaşananları unutmadık, unutmayacağız, unutturmayacağız.

  Demokrasiye ve ülkemizin geleceğine kahramanca sahip çıkarken hayatlarını feda eden aziz şehitlerimizi bir kez daha rahmetle anıyor; Gazilerimize minnet duygularımızı ifade ediyoruz.

 TÜRKİYE CUMHURİYETİ

ERBİL BAŞKONSOLOSLUĞU