Ankara uçağı pistten çıktı: İHA “Yaralılar var”, AA “Yaralı yok” dedi

Fotoğraf: Twitter Fotoğraf: Twitter

BasNews- Trabzon Havalimanı’nda inişe geçen yolcu uçağı pistten çıktı. Bölgeye çok sayıda ambulans ve kurtarma ekibi sevk edildi.

Kokpit.aero’nun aktardığına göre,  Trabzon Havalimanı’na saat 23.30’da inen Pegasus Havayolları’na ait yolcu uçağı pistten çıktı. Ankara Esenboğa’dan gelen Pegasus Havayolları’na ait Boeing 737-800 tipi uçak, erken teker koydu. Ön dikmesini kıran uçak, 29 pist başından dışarı çıktı.

İHA “Yaralı var”, Anadolu Ajansı ise “Yaralı yok” dedi

İhlâs Haber Ajansı (İHA), apronun uçak iniş kalkışına tamamen kapatıldığını belirtirken, Doğan Haber Ajansı (DHA) da bölgeye çok sayıda ambulans ve kurtarma ekibi sevk edildiğini bildirdi. İHA, olayda yaralananların olduğunu ve uçakta bulunanların tahliye edildiğini duyurdu.  Anadolu Ajansı’nın (AA) haberine göre ise Trabzon Valisi Yücel Yavuz, Ankara’dan Trabzon’a gelen uçağın iniş yaptıktan sonra pistten dışarıya çıktığını ve yaralıların olmadığını söyledi.

Seferler karşılıklı iptal edildi

Trabzon Havalimanı’na inen uçağın pistten çıkması nedeniyle THY’nin İstanbul-Trabzon seferleri karşılıklı iptal edildiği bildirildi.

THY Basın Müşavirliği’nden yapılan açıklamaya göre, Trabzon Havalimanı’nın 08.00’a kadar kapanması ve operasyonların durdurulması nedeniyle THY’nin TK 2831Trabzon-İstanbul, TK 2836/39 İstanbul-Trabzon-İstanbul ve TK 7438/39 Sabiha Gökçen-Trabzon seferleri iptal edildi.