Nuriye ve Semih duruşmaya getirilmiyor

BasNews- 195 gündür açlık grevinde bulunan eğitimciler Nuriye Gülmen ve Semih Özakça 115 günün ardından hakim karşısına çıkacaktı. İki eğitimci duruşmaya getirilmeyecek. Gerekçe fiziki koşulların uygun olmaması gösterildi.

KHK ile ihraç edildikleri işlerine geri dönebilmek için 195 gündür sürdükleri açlık grevini tutuklu bulundukları cezaevinde sürdüren eğitimciler Nuriye Gülmen ve Semih Özakça, “örgüt üyeliği” suçlanmasıyla haklarında açılan davanın ilk duruşmasına “Yeterli personel bulunmadığı ve Adliye’nin fiziki koşullarının uygun olmadığı ” gerekçesiyle getirilmeyecek.

Tutuklu eğitimciler Nuriye Gülmen ve Semih Özakça örgüt üyeliği suçlamasıyla haklarında açılan davanın ilk duruşması bugün saat 13.30’da Ankara 19. Ağır Ceza Mahkemesinde görülecek. Gülmen ve Özakça’nın duruşmaya getirip getirilmeyeceği merak ediliyordu. Ancak Sincan Cezaevi Jandarma Tabur Komutanlığı, dün davaya bakan mahkemeye bir yazı göndererek, Gülmen ve Özakça’nın duruşmaya getirilmesinin mümkün olmadığını bildirdi.
Yazıda, “Yeterli personel bulunmadığı ve Adliye’nin fiziki koşullarının uygun olmadığı ” gerekçe gösterildi.

Gülmen ve Özakça’nın dosyasını takip eden avukatlar da duruşmaya 2 gün kala haklarında başlatılan soruşturma kapsamında gözaltına alınmıştı.