Kız çocuğuna şiddet uygulayan baba tutuklandı

22/09/2019 - 10:30 Kategori YAŞAM

BasNews -  Sosyal medyada dolaşan bir videoda bir yaşlarındaki kızına işkence eden babanın Suudi Arabistan’dan yaşayan Filistinli  bir mülteci olduğu ortaya çıktı.

Önceki gün sosyal medyada bir babanın 1 yaşlarındaki kız çocuğuna uyguladığı şiddettin görüntüleri infal yaratmıştı. Arapça konuşan adamın bulunması için bir çok sosyal medya kullanıcısı görüntüleri paylaşmıştı.

Bu paylaşımlar sonucu Figörüntülerinin  üzerinde dolaşan vede ilgisini çeken bir video içeriği ise bir adam kız çocuğuna canavarca işkence yapıyor, kişinin kimliğini tespit etme amaçlı Arap ülkelerinde yapılan incelemeler sonucu çocuğuna işkence eden adamın Suudi Arabistan’ın başkenti Riyad’da yaşayan  Yusuf Kefti isimli Filistinli bir mülteci olduğu ortaya çıktı. 4 çocuk babası olan Yusuf Kefti’nin bu videosunun yayılması üzerine tanıyanların güvenlik güçlerine ihbar etmesi sonucu, gaddar babanın gözaltına alındığı bildirildi.

Suudi Arabistan güvenlik kaynaklarından yapılan açıklamaya göre Filistin asıllı Yusuf Kefti hakkında soruşturma başlatıldığı, 4 çocuğun ise devlet korumasına alındığı kaydedildi.  

Sözkonusu videonun Suudi gazeteci Ziyad bin Said’in sosyal medya üzerinden güvenlik güçlerine çağrısı üzerine harekete geçildiği belirtiliyor.

Çocuğuna işkence eden adamın,  videonun 2 hafta önce çekildiği ve çocuklarının annesinin kendisini terk ettiği için psikolojisinin bozulduğunu  bu yüzden böyle davrandığı ve herkesten özür dilediği öğrenildi.

 

Ortam