"برگزاری مجدد انتخابات در استانبول، وضعیت اقتصاد ترکیه را بحرانی تر خواهد کرد"

کارزان گلی 18/02/1398 - 18:43 Published in گزارش

امروز چهارشنبه روزنامه فاینشنال تایمز طی گزارشی به موضوع برگزاری مجدد در استانبول اشاره کرد و ضمن انتقاد از تصمیم کمیسیون عالی انتخابات ترکیه در مورد لغو نتایج انتخابات استانبول اعلام کرد که این تصمیم بحران اقتصادی موجود در کشور را بیش از پیش عمیقتر خواهد کرد.

 

در ادامه مطلب روزنامه مذکور به وضعیت دموکراسی در ترکیه اشاره شده و اعلام داشته شده که حزب عدالت و توسعه با این اقدام، خنجری به قلب دموکراسی کشور وارد کرد علاوه بر این خودکامگی رجب طیب اردوغان روز به روز در حال افزایش است.

 

فاینشنال در ادامه می نویسد که دموکراسی در ترکیه نمرده بود و امیدی برای درخشیدن مجدد دموکراسی در این کشور وجود داشت اما تصمیم کمیسیون عالی انتخابات ترکیه در مورد لغو نتایج انتخابات در استانبول این امید را از میان برداشت احتمالا برگزاری مجدد انتخابات باعث پیروزی حزب عدالت و توسعه در استانبول شود اما نتایج هر چه باشد ترکیه از نظر سیاسی و اقتصادی در شرایط بسیار بدی قرار خواهد گرفت.

 

نویسنده در گزارش مذکور تاکید می کند اگر حزب عدالت و توسعه در این انتخابات پیروز شود نه تنها صلح، دموکراسی پیشرفتی در این کشور نخواهد داشت بلکه برعکس پسرفت خواهد داشت و مردم به حکومت اعتمادی نخواهد داشت.

 

در بخش پایانی به نتایج انتخابات و شکست حزب عدالت و توسعه در استانبول اشاره شده و اعلام داشته شده که نتایج شکست در استانبول هر چقدر برای اردوغان ناخوشایند و دردآور باشد برگزاری مجدد انتخابات، نتایج دردآورتر و ناخوشایندتر برای مردم ترکیه به دنبال خواهد داشت.