١٥ سال محرومیت برای فوتبالیست ایرانی

23/08/1398 - 20:05 Published in لایف ستایل

 کمیته اخلاقی فدراسیون فوتبال ایران، هافبک پیشین پرسپولیس و تیم ملی فوتبال ایران را به مدت ١٥ سال، از هرگونه فعالیت ورزشی محروم کرد.

خبرگزاری حکومتی (مهر)، با انتشار گزارشی اعلام کرد، پیام صادقیان فوتبالیست ایرانی، از سوی کمیته اخلاقی فدراسیون فوتبال ایران به دلیل "ایجاد بنگاه‌های شرط‌بندی در حوزه فوتبال" به مدت ١٥ سال از حضور در بازی‌های فوتبال محروم شده است.

قابل ذکر است بر اساس این حکم، صادقیان طی این ۱۵ سال حق حضور در کلیه اماکن ورزشی را نیز ندارد.

به گفته‌ی کارشناسان ورزشی این یکی از سنگین‌ترین احکام صادره برای یک ورزشکار در طول تاریخ معاصر ایران می‌باشد.

 پیام صادقیان، علاوه بر تیم ملی فوتبال ایران، در باشگاه‌های پرسپولیس، ذوب‌آهن، نفت تهران و سپیدرود رشت و نیز باشگاه‌های ترکیه نیز بازی کرده است.

فوتبال ایران در منجلابی از فساد و بی‌اخلاقی فرورفته است بگونه‌ای که باندهای مافیایی بطور کامل بر باشگاه‌های این کشور تسلط یافته‌اند.

از سوی دیگر بی‌اخلاقی حاکم بر این ورزش هر روز گسترده‌تر و عیان‌تر می‌شود. بعد از هجوم ارتش ترکیه به غرب کوردستان تماشاچیان حاضر در استادیوم تبریز، در روز برگزاری بازی تراکتورسازی و استقلال تهران، شروع به سردادن شعار در حمایت از ارتش ترکیه کردند و یا بازیکنان تیم تراکتورسازی طی انتشار چندین عکس از خود که به کشته شده‌های ارتش ترکیه ادای احترام می‌کردند، از کشتار این کشور در کوردستان اعلام حمایت کردند.

پیشتر نیز محسن فروزان، دروازه‌بان تیم تراکتورسازی تبریز و همسرش، نسیم نهالی، به‌ دلیل فعالیت‌های او برای یک سایت شرط‌بندی، بازداشت شده‌ بودند.